trzy rasy

Lakeland Terrier


Najmniejszy przedstawiciel terierów wysokonożnych szorstkowłosych, najniższy kuzyn airedale teriera, foksteriera czy teriera walijskiego. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów (7kg) jest bardzo zrównoważony i nieszczekliwy. Lubi towarzystwo człowieka i pracę z nim. Wykazuje duże zamiłowanie do aportowania i pływania. Spośród małych terierów szorstkowłosych bardzo lubiany w Skandynawii, Rosji, Anglii, USA, Niemczech i we Włoszech. W Polsce najmniej znany i najmniej popularny. Lakelandy cenione są za odwagę, spryt i lojalność oraz otwartość w stosunku do człowieka i dzieci. Łatwe w utrzymaniu. Ich szorstką, samooczyszczającą się sierść łatwo się trymuje.
Lakeland teriery nie wymagają specjalistycznego szkolenia. Dobre wychowanie w zakresie domowego życia z psem zupełnie wystarczy aby być szczęśliwym właścicielem lakeland teriera.
Występują w wielu maściach: grizzle, podpalanej, pszenicznej, rudej oraz najbardziej unikatowych i rzadkich niebieskiej i czarnej. Od niedawna rozpopularyzowane w maści czarnej pomimo rzadkiego występowania tej barwy. Do tej pory nieznane są żadne choroby charakterystyczne dla tej rasy i przekazywane genetycznie. Jak większość małych terierów rasa długowieczna.

Lakeland terierka Slicey MIDNIGHT PROUD MARY (Tussi) towarzyszy nam od trzech lat. Sprowadziłam ją do naszego domu z najlepszej włoskiej hodowli Slicey Dennysa Loraina. W jego kennelu rodzą się psy o doskonałych cechach. Przez okres kilku lat poznawałam rasę współpracując z tym hodowcą i odwiedzając jego hodowlę wielokrotnie. Ostatecznie zdecydowałam, że jedna przedstawicielka tej rasy zamieszka z nami. Lakelandy, pomimo iż niedoceniane i mało popularne u nas, są wspaniałymi, wesołymi psami świetnie odnajdującymi się wśród ludzi i innych psów.

Po kliknięciu w symbol pdf można pobrać
Wzorzec FCI nr 70 / 19.05.2009
 
LAKELAND TERRIER   pdf
 

Suczki w hodowli:
kinia320_4155

Slicey's YOUR LOVE IS KING (Kinia)

Więcej informacji, sukcesy, zdjęcia

Portrety

tussi lakeland terrier

Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski
Slicey's MIDNIGHT PROUD MARY (Tussi)

Więcej informacji, sukcesy, zdjęcia

Portrety

Psy - reproduktory w hodowli:
leonardo_7478_w320

Młodzieżowy Champion Polski,
Slicey's LEONARDO EL DORADO (Leo)

Więcej informacji, sukcesy, zdjęcia

Portrety

 


MARVELOUS BLUE Poezja Ruchu (Marvel) wł. Anna Chomiak