trzy rasy

Lakeland Terrier


Najmniejszy przedstawiciel terierów wysokonożnych szorstkowłosych, najniższy kuzyn airedale teriera, foksteriera czy teriera walijskiego. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów (7kg) jest bardzo zrównoważony i nieszczekliwy. Lubi towarzystwo człowieka i pracę z nim. Wykazuje duże zamiłowanie do aportowania i pływania. Spośród małych terierów szorstkowłosych bardzo lubiany w Skandynawii, Rosji, Anglii, USA, Niemczech i we Włoszech. W Polsce najmniej znany i najmniej popularny. Lakelandy cenione są za odwagę, spryt i lojalność oraz otwartość w stosunku do człowieka i dzieci. Łatwe w utrzymaniu. Ich szorstką, samooczyszczającą się sierść łatwo się trymuje.
Lakeland teriery nie wymagają specjalistycznego szkolenia. Dobre wychowanie w zakresie domowego życia z psem zupełnie wystarczy aby być szczęśliwym właścicielem lakeland teriera.
Występują w wielu maściach: grizzle, podpalanej, pszenicznej, rudej oraz najbardziej unikatowych i rzadkich niebieskiej i czarnej. Od niedawna rozpopularyzowane w maści czarnej pomimo rzadkiego występowania tej barwy. Do tej pory nieznane są żadne choroby charakterystyczne dla tej rasy i przekazywane genetycznie. Jak większość małych terierów rasa długowieczna.

Lakeland terierka Slicey MIDNIGHT PROUD MARY (Tussi) towarzyszy nam od trzech lat. Sprowadziłam ją do naszego domu z najlepszej włoskiej hodowli Slicey Dennysa Loraina. W jego kennelu rodzą się psy o doskonałych cechach. Przez okres kilku lat poznawałam rasę współpracując z tym hodowcą i odwiedzając jego hodowlę wielokrotnie. Ostatecznie zdecydowałam, że jedna przedstawicielka tej rasy zamieszka z nami. Lakelandy, pomimo iż niedoceniane i mało popularne u nas, są wspaniałymi, wesołymi psami świetnie odnajdującymi się wśród ludzi i innych psów.

Po kliknięciu w symbol pdf można pobrać
Wzorzec FCI nr 70 / 19.05.2009
 
LAKELAND TERRIER   pdf
 

Suczki w hodowli :
tussi lakeland terrier

Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski
Slicey MIDNIGHT PROUD MARY (Tussi)

Więcej informacji, sukcesy, zdjęcia

Portrety

 


MAVERLOUS BLUE Poezja Ruchu (Marvel) wł. Anna Chomiak